flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Волинські судді ґрунтовно доопрацювали законопроект «Про медіацію»

18 січня 2018, 11:35

 

     

Волинські судді ґрунтовно доопрацювали

законопроект «Про медіацію»

      Якщо у світі медіація давно стала альтернативою класичному судовому процесу, то в Україні  до цього часу доволі скептично ставилися до такого способу вирішення спорів. Цілком очікувано, що українські парламентарі зрозуміли усю необхідність впровадження в Україні інституту медіації і створили відповідний  законопроект «Про медіацію» (№3665).

       Активно обговорювати цей  законопроект взялися фахівці – медіатори та судді – люди, які не лише в теорії, а й на практиці знають, що таке «медіація» і як вона працює. Було створено відповідну робочу групу, кожен учасник якої готував рекомендації та пропозиції до майбутнього Закону України «Про медіацію». Найбільше  суддів, які долучилися до процесу доопрацювання проекту, з волинських судів. Адже саме ці представники Феміди знають про ефективність медіації, бо практикують її у своїх судах уже кілька років.Завдяки власному ентузіазму волинські судді з 2013 року створили усі умови для розвитку медіації у судах – як результат чимало справ вирішувалися легко і просто, усі зацікавлені сторони лишаються задоволені результатом вирішення спору альтернативним способом. Тому волинські судді дуже зацікавлені в тому, аби медіація продовжувала розвиватися і готові цьому сприяти.

      Тетяна Валеріївна Денисюк (суддя Ковельського міськрайонного суду),  Роман Костянтинович Тітівалов та Ольга Василівна Турак (судді Турійського районного суду), Інна Борисівна Плахтій (суддя Луцького міськрайонного суду), Оксана Григорівна  Завидровська-Марчук (суддя апеляційного суду Волинської області у відставці), Андрій Анатолійович  Овсієнко (суддя апеляційного суду Волинської області, член ВРП) насамперед звернули увагу на те, чи у законопроекті №3665 враховано забезпечення якості медіації стосовно міжнародних стандартів, а також їх  цікавили зміни до процесуальних кодексів. На думку суддів, прийняття досконало напрацьованого Закону України «Про медіацію» сприятиме реформуванню системи судоустрою. Як відомо, наразі суди різних інстанцій є надмірно завантаженими, судові процеси є тривалими та складними, позивачам доводиться нести значні судові витрати. Тому Закон «Про медіацію» є начасі і дуже необхідним як громадськості, так і представникам судової влади.

       Усі пропозиції волинських суддів до законопроекту «Про медіацію»  були прийняті до уваги та враховані. На найближчому засіданні профільного комітету ВРУ вони будуть детальніше обговорені. Варто очікувати, що накопичений теоретичний та практичний досвід  волинських суддів у сфері медіації та формулювання на цій основі власних висновків, допоможуть прийняти дієвий закон «Про медіацію».